Energjia e Binjakëve më 27 nëntor ‘do të lidhet drejtpërdrejt me situatat dhe ngjarjet’ nga një ditë specifike e së kaluarës, thotë astrologu i famshëm Kyle Thomas.

Pasi të përfundojë Dita e Falënderimeve, gjeli i detit nuk është më ylli i shfaqjes!

Kjo për shkak se hëna e plotë e nëntorit e quajtur Hëna Kastor lind në fund të muajit dhe arrin kulmin e saj në orën 4:16 të mëngjesit ET. më 27 nëntor 2023.

E mbiquajtur pas brejtësve gjysmëujorë që fillojnë të strehohen këtë kohë të vitit përpara sezonit të dimrit, hëna e këtij muaji filloi evoluimin e saj drejt fazës së saj më të plotë pasi hëna e re doli më 13 nëntor.

Duke shënuar fillimin e ciklit hënor, hënat e reja zakonisht ndodhin një herë në muaj pasi Hënës i duhen afërsisht 29.5 ditë për të rrotulluar Tokën, sipas Almanakut të Farmerit të Vjetër. Ndryshe nga paraqitjet e hënës së plotë, hënat e reja përzihen me qiellin e errët të natës.

Astrologu i famshëm Kyle Thomas i thotë PEOPLE se Hëna e Kastorit do të jetë një hënë e plotë në Binjakët, shenjën e zodiakut që “rregullon komunikimin, teknologjinë dhe udhëtimet në distanca të shkurtra”. Ai thotë se energjia e saj ka të ngjarë të “stimulojë mendjet tona për t’u lidhur me të tjerët, ndërsa “ritmi i jetës do të shpejtohet me shpejtësi”.

Interesante, Thomas – i cili njihet për udhëzimet e tij kozmike për të famshëm, drejtues biznesi dhe influencues të shquar – u thotë PEOPLE se ngjarjet që ndodhin pranë kësaj hënë të plotë “do të lidhen drejtpërdrejt me situatat dhe ngjarjet” nga një ditë specifike e së kaluarës.

Në mënyrë të veçantë, Thomas i referohet kohës rreth “hënës së re në Binjakët më 18 qershor 2023”. Prandaj, ai thotë të “shikoni prapa në situatat, ngjarjet, ndërveprimet dhe planet me të cilat keni qenë të përfshirë atëherë, pasi ka të ngjarë të shihni tema të ngjashme të shfaqen në ditët afër kësaj hënë të plotë”.

Për të zbuluar se çfarë do të thotë hëna e plotë e nëntorit për ju, bazuar në shenjën tuaj të zodiakut, sipas sugjerimeve të Thomas, lexoni më tej!


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Mendja po të nxehet, Dash! Thomas parashikon “ju keni një mesazh të rëndësishëm që dëshironi t’i transmetoni botës” dhe hëna e muajit nëntor mund të jetë ndihmë.

“Kjo hënë e plotë mund t’ju ndihmojë të filloni një përpjekje të rëndësishme të shkrimit, të folurit, reklamimit ose mediave sociale drejt suksesit të madh,” thotë ai. “Njerëzit do të dëgjojnë!”

Përveç kësaj, Thomas parashikon “çështjet kontraktuale gjithashtu mund të arrijnë një përfundim afër kësaj kohe.” Diku tjetër, ai thotë se ju mund të jeni duke udhëtuar “në distanca të shkurtra” në këtë kohë, ndoshta “duke udhëtuar në qytetet e afërta dhe duke shijuar frymën festive”.

Demi (20 Prill – 20 Maj)
Mendje për paratë dhe para në mendje, Demi? “Prosperiteti mund të jetë së shpejti në rrugën e tij,” thotë Thomas.

“Hëna e plotë duhet të sjellë në kulm një çështje të rëndësishme financiare për ju”. Thomas sugjeron se ky kulm mund të jetë ndoshta “në formën e një rritjeje, apo edhe në formën e një pune të re apo çeku të madh”, vëren ai.

Ndërsa ky hëngrim mund të sjellë gjithashtu një shpenzim të madh, Thomas thotë që “të monitoroni menaxhimin tuaj financiar dhe të filloni të mendoni se si dëshironi të ndërtoni pasurinë tuaj në 2024”.

Binjakët (21 maj-20 qershor)
ake frenat, Binjakët! Ky hënë është për ju, me Thomasin që e quan atë “hëna e plotë më e rëndësishme e vitit” pasi kjo shenjë specifike e zodiakut “arrin një pikë kthese të rëndësishme”.

Ai parashikon, “Diçka me rëndësi jetike personale do të arrijë kulmin në këtë kohë.” Ndoshta, sugjeron ai, një që mund t’ju japë “mbyllje që do të përmirësojë jetën tuaj” në të ardhmen.

Plus, Thomas thotë se “një synim ose ëndërr e madhe e përzemërt mund të jetë gjithashtu e arritshme” – dhe për këtë arsye, ai rekomandon që të mos “uleni në hije”. Përkundrazi, ai thotë të “ushtrosh forcën tënde dhe t’i tregosh botës pse je një thesar për t’u parë!”


Gaforrja (21 qershor-22 korrik)
Është koha R&R! Thomas thotë se hëna e muajit nëntor “do t’ju inkurajojë të rivendosni bateritë tuaja emocionale, mendore dhe fizike” – dhe me mend, e keni fituar atë!

“Gënjehuni dhe jepini vetes një TLC shumë të nevojshme,” sugjeron Thomas. “Nëse keni nevojë për të gjetur një specialist, terapist ose shërues, kjo dredhi mund t’ju ndihmojë gjithashtu për ta bërë këtë.”

Gjithashtu, Thomas thotë se ka të ngjarë që ju të jeni “mjaft reflektues dhe nostalgjik” në këtë kohë, kështu që ai thotë të “përpunoni ëndrrat intuitive që do të merrni”.

Luani (23 korrik – 22 gusht)


‘Ky është sezoni për të përmirësuar aftësitë tuaja sociale, Leo! Ndërsa kjo aftësi ju vjen lehtë, Thomas thotë se kjo hënë e plotë “do të nxjerrë në pah miqësitë tuaja” dhe do t’ju vendosë “në krye të listës së pushimeve të të gjithëve”.

Ju e dini se çfarë do të thotë kjo: Thomas thotë se ka të ngjarë të merrni pjesë të paktën një “ngjarje verbuese ku jeni ylli i shfaqjes!”

Por sigurohuni që të ndani pasurinë. Thomas thotë të “qarkulloni mes atyre që i doni dhe gjeni kohë për të treguar se sa shumë i vlerësoni ata”, dhe më pas, “dashuria që merrni do të kthehet dhjetëfish”.

Gjithashtu, Thomas ju sugjeron “të ngrini bordin tuaj të vizionit të aspiratave sepse dikush në rrethin tuaj mund të ndërhyjë për të hapur derën e njërit prej tyre” në listën tuaj të dëshirave. “Fol”, shton ai, sepse “mund të shfaqet tani mbështetja që dëshironi”.

Virgjëresha (23 gusht-22 shtator)
Virgjëresha, sigurohu se “faleminderit” është në rregull sepse Thomas thotë se “një fitore e madhe profesionale tani mund të jetë e arritshme”, si një promovim ose ofertë e re pune.

Ai shton se “një moment historik apo mundësi për lëvdata publike mund të paraqitet afër kësaj kohe”, ndërsa “puna e vështirë e mëparshme me siguri do të festohet”.

Megjithatë, nëse diçka nuk shkon në rrugën e duhur në lidhje me rrugën tuaj të karrierës, Thomas thotë se kjo hënë e plotë mund ta “sjell atë në vetëdijen tuaj të plotë” tani. Ai thotë se ka të ngjarë të kuptoni se “është koha për të vendosur synimet tuaja dhe qëllimet e reja të karrierës” në vitin e ri.

Peshorja (23 shtator-22 tetor)

Është koha për të eksploruar atë që kjo botë ka për të ofruar, Peshorja! Jeta juaj mund të marrë një “drejtim të ri” tani, ose ndoshta keni “bërë plane” për ta bërë këtë në 2024, thotë Thomas.

“Kjo hënë e plotë do t’ju japë energji që të ndryshoni pak narrativën e jetës suaj dhe të shqyrtoni se çfarë tjetër dëshironi të mësoni,” shpjegon ai. “Disa Peshore do të marrin një vendim ose do të dëgjojnë lajme në lidhje me një përpjekje akademike, udhëtimi, emigracioni ose media.”

Pavarësisht se çfarë mund të jetë, Thomas thotë se kjo hënë “do t’ju shtyjë të kapni frenat dhe të kuptoni se mund të krijoni jetën që keni dashur gjithmonë nëse përdorni mençurinë dhe përvojën tuaj”.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)
Ndihesh intim, Akrep? Thomas thotë se hëna e plotë e nëntorit mund t’ju ndihmojë “të vini në kontakt me pjesët tuaja më të ndjeshme” si emocionalisht ashtu edhe fizikisht.

Nëse nuk jeni në një lidhje, Thomas thotë se “mund të tërhiqni dikë që di të të plotësojë në çdo mënyrë”. Nëse e prangosni, ai thotë se ju mund të “vlerësoni nëse nevojat tuaja autentike po përmbushen nga partneri juaj”.

Kudo që të bini në shkallën e ndjenjave, Thomas thotë “ju ka të ngjarë të nxirrni ndjenjat tuaja të ndërsjella”.

Marrëdhëniet mënjanë, Thomas bën të ditur gjithashtu se i njëjti munacion “mund të shkaktojë gjithashtu ardhjen e një fitimi të madh financiar, ndoshta në formën e një bonusi, çeku të honorarëve, trashëgimisë ose shlyerjes”.

Jeni të interesuar të përfshiheni në investime? Thomas sugjeron se “tani do të ishte një kohë e favorshme për ta bërë këtë.”

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)
Partneritetet do të jenë në krye të mendjes në këtë kohë, Shigjetari. Qoftë në biznes apo në dashuri, Thomas thotë se kjo hënë e plotë “do t’ju ndihmojë të afroheni më shumë me dikë” në ato fusha.

Nëse jeni beqar, Thomas thotë se mund të “keni fat” për të gjetur “një ndeshje të përsosur”. Por e vetmja mënyrë për ta bërë këtë është duke e vënë veten atje! “Dashuria nuk do të të gjejë nëse nuk po përpiqesh!” ai thote.

Ata që janë tashmë në një lidhje mund të vendosin “është koha për të bërë plane afatgjata, për të hyrë, për t’u fejuar apo edhe për t’u martuar”, shton Thomas. Megjithatë, ai vëren se ky munacion mund të shkaktojë një përçarje mes jush ndërsa shkoni në rrugë të ndara” nëse nuk jeni në një linjë.

Bricjapi (22 dhjetor-19 janar)
Duart e tua janë gati të mbushen, Bricjap! Thomas thotë se ky munacion “do t’ju bëjë më të zënë se kurrë” për shkak të një projekti të rëndësishëm pune “që duhet të ketë miratimin përfundimtar” nga punëdhënësi juaj.

Ju mund të vendosni gjithçka që keni për të përfunduar detyrën, por sigurohuni që ta bëni këtë, pasi mund të përfundojë duke ju bërë “të shkëlqeni më shumë se kurrë në sytë e shefit tuaj”, thotë ai.

Nëse jeni duke kërkuar për një punë – ose ndoshta, nuk jeni të kënaqur me punën që keni – Thomas sugjeron që “të jeni në vëzhgim për diçka tjetër dhe të aplikoni me shpejtësi”.

Duke lënë mënjanë punën, Thomas thotë se kjo hënë mund të “tërheqë vëmendjen ndaj shëndetit tuaj”. Qoftë nëse ju thërret në palestër për të arritur një objektiv të ri fitnesi ose për të marrë një dietë të re, ai thotë që “bëjeni këtë dhe do të jeni më të fortë se kurrë!”

Ujori (20 janar – 18 shkurt)
Dashuria është në ajër, Ujori! “Pergatitu që të shfaqet një periudhë e gjallë dhe romantike”, thotë Thomas.

Nëse jeni një Ujor që jeni beqar, mos u ndjeni të lënë anash! Thomas thotë se ju “nuk duhet ta lini këtë energji të shkojë dëm pasi mund të gjeni dikë që është një shpirt binjak ose që ju ndez zemrën në zjarr,” gjithashtu! “Duhet ta vendosni veten atje,” thekson ai.

Nëse jeni një Ujor në një marrëdhënie të përkushtuar, Thomas thotë se mund ta shijoni këtë energji “pasi keni një mundësi për të planifikuar një datë të paharrueshme, magjike me partnerin tuaj”.

Plus, Thomas thotë se “fertiliteti dhe fëmijët gjithashtu do të shkëlqejnë” në kohën e këtij hënimi të plotë. Për ata që janë prindër, ai thotë se mund të kaloni një “kohë të ëmbël me fëmijët tuaj” – ose nëse jeni duke kërkuar të keni fëmijë, Thomas thotë “yjet mund të punojnë në favorin tuaj”.

Pa lidhje, Thomas thotë se hëna e plotë e nëntorit mund t’ju bëjë të “shpërtheni nga gjenialiteti artistik” nëse jeni krijues!

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)
Nuk ka vend si shtëpia për pushime, apo jo Peshqit? Thomas thotë të gjesh kohë për të festuar këtë kohë festive dhe vitin që po përfundon.

Plus, kjo hënë e plotë mund të arrijë kulmin “një çështje shtëpiake, familjare ose pasurie të paluajtshme për ju”, thotë Thomas. Ndërsa disa mund të organizojnë një “mbledhje në shtëpinë e tyre me të afërmit e tyre”, të tjerët mund “të jenë duke menduar për një rinovim, ridekorim ose lëvizje të madhe tani ose në vitin e ardhshëm”.

Sido që të jetë, Thomas thotë të “merrni kohën tuaj”. Së fundi, ai thotë “nëse shfaqet një çështje e rëndësishme familjare, hapi për ta trajtuar atë”, sepse ka të ngjarë “të jeni të lumtur që e keni bërë”.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *