Gjithçka do të zhvillohet saktësisht ashtu siç duhet. Ky është mesazhi për këtë javë, midis 6 – 12 maj 2024. Pesë shenja të horoskopit do të kenë nën ndikimin e tyre horoskopët më të mirë nga të gjitha. Ata janë: Dashi, Bricjapi, Demi, Shigjetari dhe Ujori.

Para së gjithash, ne kemi një hënë të re të bukur në Demi më 7 maj duke sjellë gëzim dhe bollëk në fillim të javës. Dëshirat dhe dëshirat që janë të rrënjosura në përpjekjet tokësore, pavarësisht nëse është një sipërmarrje biznesi, blerja e një shtëpie, rinovimi i ambienteve tuaja të brendshme, investimi i parave tuaja për përfitime ose zbukurimi i vetes përmes trajtimeve kozmetike, tregohen këtu. Pra, punoni manifestimin tuaj dhe kanalizoni fuqinë e Hënës!

Gjysma e dytë e javës do të jetë më prekëse emocionalisht me marrëdhënien e Hënës me Plutonin Retrograde në Ujor të theksuar si një forcë përfituese. Vetëm mbani mend: Plutoni mund t’ju ndihmojë të shëroheni dhe të transformoheni, por metodat e tij shpesh nuk janë të pakuptimta dhe kërkojnë guxim dhe bindje. Është e barabartë me të vizituarit në një klinikë të mjekut pasi e keni mavijosur veten aq keq sa të keni nevojë për qepje. Vetë shërimi është i dhimbshëm, por i nevojshëm.

Me fjalë të tjera, tani është koha për të pastruar plagët e vjetra dhe për t’i treguar shpirtit tuaj pak dashuri. Me kalimin e Hënës nga Dashi në Gaforre të shënuar për këtë javë, fokusimi në çështjet personale dhe marrëdhëniet tuaja me të dashurit tregohet këtu. Tani le të fokusohemi te pesë shenjat e zodiakut me horoskopët më të mirë javor për 6-12 maj.

5 shenjat e zodiakut me horoskopët e bukur javor duke filluar nga 6 maji

1. Dashi 

Shenja më e mirë e zodiakut për të punuar: Demi dhe Peshqit

Zona më e mirë për t’u fokusuar: Punimet artizanale

Dashi, energjia në gjysmën e parë të kësaj jave është sa e dendur dhe e ajrosur. Është një gropë mundësish që mund të shfrytëzohen nga ata që i mbajnë sytë hapur dhe shqisat e tyre vigjilente. A do të jesh një prej tyre? Ju keni forcat kozmike që ju ndihmojnë më shumë se të tjerët për shkak të përbërjes astrologjike të qiejve, kështu që përfitoni sa më shumë nga kjo!

Gjysma e dytë e javës premton ose të jetë jashtëzakonisht përmbushëse ndërsa niseni për një aventurë të re ose të sjellë pikëllime dhe dëshirë për të pastruar plagët e vjetra. Asnjëra rrugë nuk është më e mirë se tjetra. Çështja është të zgjidhni atë që ju duket e drejtë për shpirtin tuaj dhe të dyfishoni atë që ju nevojitet. Gazetari dhe meditimi mund t’ju ndihmojnë në këtë kohë

2. Bricjapi

Shenja më e mirë e zodiakut për të punuar: Luani

Zona më e mirë për t’u fokusuar: Zgjedhja juaj

Bricjap, gjysma e parë e kësaj jave do të jetë paksa e zymtë për ju për shkak të emocioneve të njerëzve që ju rrethojnë. Moti i keq gjithashtu mund të kontribuojë disi në këtë ose ta përkeqësojë atë. Mos u dëshpëro. Jeni në listën e horoskopëve më të mirë sepse pjesa e dytë do të sjellë diçka fenomenale.

Disa prej jush mund të nisin një aventurë të re, ndoshta në dashuri, karrierë ose diku tjetër. Të tjerët do të kenë një mundësi për të bashkëpunuar ose punuar nën dikë që e admironi ose që mund t’ju ndihmojë të shkoni në nivelin tjetër. Qëndroni të qetë dhe mendjemprehtë dhe do të jeni mirë.

3. Demi

Shenja më e mirë e zodiakut për të punuar: Dashi

Fusha më e mirë për t’u fokusuar: Marrëdhëniet me të tjerët

Demi, gjysma e parë e kësaj jave do të jetë e shkëlqyer për ju, veçanërisht nëse keni punuar shumë për diçka dhe jeni në pritje të rezultateve. Disa prej jush do të marrin një letër oferte nga një vend pune ose universiteti i lakmuar, prandaj zbatojeni këtë ashtu siç i përshtatet jetës tuaj. Mundohuni të mos shpërqendroheni nga emocionet e tepërta – ky është një problem kozmik për të gjithë këtë javë – dhe do të jeni mirë! (Ne gjithashtu kemi një hënë të re në Demi këtë javë.)

Gjysma e dytë e javës do jetë më se zakonisht dhe jo shumë domethënëse. Përdoreni këtë kohë për të ushqyer marrëdhënien tuaj me të dashurit tuaj ose për të pushuar nëse keni punuar shumë. Ju duhet kjo.

4. Shigjetari

Shenja më e mirë e zodiakut për të punuar: Dashi

Zona më e mirë për t’u fokusuar: Luaj

Shigjetari, gjysma e parë e kësaj jave për ju do të jetë e gjitha për të dalë nga zona juaj e rehatisë dhe për t’u siguruar që nuk po sabotoni veten duke iu dorëzuar frikës. Ju keni forcat kozmike në krah dhe do të keni sukses nëse guxoni.

Gjysma e dytë e javës mund t’ju sjellë njëfarë konfuzioni se çfarë të bëni në lidhje me një marrëdhënie – nëse duhet të qëndroni apo të shkoni. Nëse jeni emocionalisht të paplotësuar dhe vazhdimisht e gjeni veten duke u dhënë të tjerëve por nuk merrni kurrë, përgjigja është tashmë brenda jush. Besojini intuitës suaj.

5. Ujori

Shenja më e mirë e zodiakut për të punuar: Luani

Fusha më e mirë për t’u fokusuar: Studimet

Ujori, prisni një nga javët më të mira të jetës suaj në kohët e fundit! Sepse kjo javë do t’ju tregojë se sa me fat jeni. Ju kërkohet të jeni më të hapur në gjysmën e parë pasi kjo do t’ju ndihmojë të manifestoni më lehtë atë që dëshironi.

Në pjesën e dytë, jini më aktivë dhe proaktivë. Fuqitë tuaja të manifestimit janë theksuar këtu, kështu që sido që të shpreheni, do të manifestoni diçka. Nëse ndiheni të thirrur, punoni me Clear Quartz për t’ju ndihmuar të fitoni qartësi dhe njohje të qartë.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *