Dashi (21 Mars – 20 Prill) – Shenjë e zjarrit

Edhe energjia më e mirë ka gjithmonë anën e saj negative dhe sot do të fokusoheni te kjo e vërtetë. Pra, mos jini shumë të bindur për asgjë dhe mos e ekzagjeroni kurrë.

Demi (21 Prill – 20 Maj) – Shenjë e Tokës

Ju dëshironi të bëni diçka konkrete, të demonstroni aftësinë tuaj për të bërë, për të krijuar. Për këtë do t’ju duhet të lini frikën dhe hezitimet jashtë së tashmes.

Binjakët (21 maj – 21 qershor) – Shenja e ajrit

Disa çështje praktike dhe profesionale sot do bëjnë gjithçka për të peshuar pak. Prandaj është më mirë të mbroheni nga ato mendime që do t’ju ulnin disponimin.

Gaforrja (22 qershor-22 korrik) – Shenjë e ujit

Besoni në një Hënë miqësore, në ndjesi që do t’ju shtyjnë t’i jepni rëndësi vetëm asaj që ka vërtet rëndësi, pa humbur energji për atë që nuk e meriton.

Luani (23 korrik – 23 gusht) – Shenjë e zjarrit

Dikush duket se bën dhe angazhohet në një mënyrë të paqartë dhe jo shumë funksionale, prandaj është koha ta bëni vetëm, pa kërkuar ndihmë apo këshilla. Ata nuk do të ishin të dobishëm.

Virgjëresha (24 gusht – 22 shtator) – Shenjë e Tokës

Vëmendja e tepërt ose ndjeshmëria ndaj të tjerëve do të kishte efektin e kundërt. Kjo do të thotë, ju mund të hasni si shumë të pranishëm ose të ngutshëm. Lëre të jetë.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor) – Shenja e ajrit

Mos lejoni që të kapeni në pyetje jo interesante, duke përfunduar kështu duke humbur kohë me detaje që nuk kanë rëndësi. Duhet të shkosh shumë.

Akrepi (23 tetor-22 nëntor) – Shenjë e ujit

Hëna ju shtyn të kërkoni kënaqësinë, butësinë dhe çdo formë kënaqësie. Diçka që megjithatë rrezikon të përplaset me njerëzit dhe projektet.

Shigjetari (23 nëntor – 21 dhjetor) – Shenjë e zjarrit

Mos lejoni që të ndikoheni nga disa emocione që do të përfundonin duke komplikuar mirëqenien tuaj dhe aftësinë për të bashkëvepruar me njerëzit që doni. Qëndro i lehtë.

Bricjapi (22 dhjetor – 20 janar) – Shenjë e tokës

Nuk do të jetë e lehtë të ndash optimizëm apo ide të mira në orët e ardhshme. Nuk do të ndodhë, sepse do t’ju duhet të jeni konkret dhe të sinqertë, gjatë gjithë kohës.

Ujori (21 janar – 19 shkurt) – Shenjë e ajrit

Të bësh vërtet dhe të përkushtohesh shumë, rrezikon të shkatërrosh një energji të caktuar, duke të penguar të përjetosh diçka të bukur dhe interesante. Merrni pak kohë.

Peshqit (20 shkurt – 20 mars) – Shenjë e ujit

Një Hënë shumë afër sot duket se ju paralajmëron kundër njerëzve të caktuar, kundër atyre realiteteve që janë vetëm në dukje të këndshme ose miqësore. Ju do të jeni të kujdesshëm.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *