A jeni duke u shqetësuar nga kalimi i kaq shumë orëve në shtëpi?
Pastaj merrni këshillën e Nick Offerman. “Fike celularin dhe më pas gjej një hobi”, thotë aktori, i cili është gjithashtu një punues i talentuar i drurit. Por me kaq shumë argëtime të mundshme për të zgjedhur, zgjedhja e njërës mund të duket si një detyrë e frikshme. Pra, pse të mos lejoni që shenja juaj e yjeve të udhëheqë vendimin tuaj?

Astrologia Julie Green, e cila zotëron dhe operon disa studio në dhe rreth qytetit të Nju Jorkut thotë për Readrer Diggest disa këshilla se cilat lloje aktivitetesh janë më të përshtatshme për shenjat e ndryshme të zodiakut.

Dashi (21 Mars – 19 Prill): Zumba
I guximshëm dhe i vendosur – me një sasi të lakmueshme besimi – Dashi shkëlqen veçanërisht në sfidat fizike. Pra, djersitja gjatë lëvizjes është një mënyrë e sigurt që kjo shenjë zjarri të çlodhet dhe të largohet nga stresi. Stili i energjisë së lartë të Zumba është veçanërisht i mirë për Dashin, të cilët janë alergjikë ndaj pasivitetit.

Kjo stërvitje Zumba Super Cardio Dance Party përmban breshëri kardio 30 sekondash për të rritur me të vërtetë rrahjet e zemrës dhe për të inkurajuar fitime të mëdha në fitnes. Studimet tregojnë se stërvitja me intervale (duke punuar më shumë për breshëri të shkurtra) ndërton shpejt fitnesin.

Demi (20 Prill – 20 Maj): Kopshtari
“Demi nuk është kurrë egoist, gjithmonë i gatshëm të bëjë gjënë e duhur”, thotë Reed. Energjia ushqyese e kësaj shenje tokësore e bën Demin shenjën e përsosur për të filluar një kopsht dhe për ta parë atë deri në përfundimin e tij të lulëzuar. Qoftë duke mbjellë lule, perime, barishte ose ndonjë kombinim, durimi i Demit do të shpërblehet kur ato fara të fillojnë të lulëzojnë dhe të lulëzojnë.

Ky grup mjetesh kopshti ka gjithçka që ju nevojitet për të filluar kopshtarinë. Demi pëlqen dizajnin e mirë dhe beson se edhe objektet e dobishme duhet të jenë të bukura.

Binjakët (21 maj – 20 qershor): Mëson një gjuhë të re
Sa më shumë gjuhë të flisni, aq më shumë njerëz mund të komunikoni. Dhe Binjakët janë nxënës të shpejtë që janë “gati për t’u dhënë këshilla të tjerëve”, thotë Reed. Energjia e tyre pozitive, së bashku me natyrën e tyre kurioze dhe dashurinë për të shkëmbyer ide, e bëjnë mësimin e gjuhës një kërkim të gëzueshëm për njerëzit me këtë shenjë ajrore. Binjakët janë gjithashtu më të folurit nga të gjitha shenjat e yjeve.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik): Fotografi
Gaforret janë shumë imagjinues, “por atyre u pëlqen gjithashtu të shohin rezultate të menjëhershme”, thotë Reed. Pra, ndërsa aktivitetet artistike në përgjithësi i përshtaten mirë kësaj shenje uji, fotografia mund të jetë përshtatja më e mirë. Në fund të fundit, sapo të bëni një foto, ju keni produktin përfundimtar. Nga kompozimi te redaktimi, ka shumë gjëra që shkojnë në një foto të mrekullueshme.

Me demonstrime dhe detyra për të përkulur krijimtarinë e Gaforres, mësimi i teknikave të fotografisë dhe zhargonit do të jetë gjithmonë argëtues. Gaforret gjithashtu duan të udhëtojnë, dhe fotografia është një mënyrë e shkëlqyer për të dokumentuar ato udhëtime.

Luani (23 korrik – 22 gusht): Mbledhja
“Luanët shqetësohen më shumë për lumturinë sesa për financat”, thotë Reed. Ata kanë prioritetet e tyre në rregull, dhe kanë edhe pasionet e tyre. Çfarëdo që duan Luanët – nga kriklat e reja te vazot retro – njerëzit me këtë shenjë ylli me siguri do të gjejnë gëzim në organizimin dhe shfaqjen e koleksioneve të tyre – si dhe në çdo shtesë të re. Është interesante se frika nga pullat postare quhet “grammatosimofobia”. Luanët që duan koleksione mund të kenë frikë të tjera.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator): Gatimi
Virgjëreshat mund të jenë të turpshme, por nuk i shmangen punës së palodhur. “Çdo gjë që ata bëjnë, e bëjnë në përsosmëri”, thotë Reed, që do të thotë të ndryshosh dhe rregullosh një recetë për të prodhuar pastat e përsosura ose bukën më të mirë me banane, është pikërisht në rrugicën e Virgjëreshës. Ata me këtë shenjë do ta shohin procesin shumë shpërblyes – po aq sa edhe të shijshëm.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor): Vullnetarizmi
Peshoret me flutura sociale fitojnë listat e tyre të gjata të miqve me natyrën e tyre bashkëpunuese dhe diplomatike. Por këto cilësi të hirshme i bëjnë ato ideale edhe për punë vullnetare. Sapo ata me këtë shenjë ajrore të gjejnë një shkak të denjë dhe një mënyrë për të bërë një ndryshim, nuk ka kufi për të mirën që mund të bëjnë. Vullnetare Match është një faqe interneti që përputhet me organizatat jofitimprurëse me vullnetarët e disponueshëm, kështu që nëse jeni të interesuar të dilni vullnetarë ose të dhuroni për një kauzë të caktuar, mund të gjeni pranë organizatave jofitimprurëse të mrekullueshme me të cilët të kaloni kohën tuaj.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor): Hiking
“Akrepat janë ambiciozë”, thotë Reed. “Ata nuk e kanë problem të ndihmojnë të tjerët, por kanë nevojë për liri dhe hapësirë.” Qoftë duke ndjekur shtegun apo duke farkëtuar një të re, tërhiqni në natyrë të mrekullueshme për një shëtitje është një ikje e përsosur për këtë shenjë uji. Me vendosmëri të vetme (dhe shoqërues të rastësishëm), një Akrep nuk do të ndalet derisa të arrijë majën e malit – fjalë për fjalë.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor): Meditim
Pavarësisht se është një shenjë zjarri, Shigjetari ka “një energji shumë të qetë”, thotë Reed. Introspeksioni e ngre Sags dhe i ndihmon ata “të marrin vendime të mira”. Reed sugjeron përfshirjen e jogës gjithashtu. Theksi i saj në harmoninë midis trupit dhe mendjes është një plotësues i shkëlqyeshëm për meditimin.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar): zotërimi i një zanati
Të disiplinuar dhe të mbështetur te vetja, Bricjapët janë të përshtatshëm në mënyrë unike për të mësuar dhe zotëruar një zanat. Pavarësisht nëse ata zgjedhin të bëjnë vetë rrobat, bizhuteritë apo mobiljet e tyre, njerëzit me këtë shenjë tokësore pëlqejnë të marrin përgjegjësinë dhe “të jenë udhëheqësit e tyre”, thotë Green. Pasi të kenë zhvilluar një aftësi të veçantë, gëzimi i vërtetë vjen nga autonomia e zgjedhjes së projekteve të tyre.

Ujori (20 janar – 18 shkurt): Vëzhgimi i yjeve
Të shikosh qiellin e natës dhe të soditësh vendin tonë në univers është një aktivitet ideal për Ujorët cerebral dhe filozofikë. Këta mendimtarë të thellë do të kënaqen duke gjetur dhe vëzhguar yje, planetë dhe objekte të tjera qiellore. Shumë prej tyre mund të shihen me sy të lirë, por për përvojën më të mirë të vëzhgimit të yjeve.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars): Shkrimi i këngëve
“Ndonjëherë Peshqit duan të jenë vetëm”, thotë Reed. “Por ata gjithmonë mendojnë për të tjerët dhe janë të gatshëm të komunikojnë.” Kombinoje këtë me pikat e forta artistike dhe muzikore të kësaj shenje uji, dhe çfarë mënyrë më të mirë ka për të kanalizuar atë energji krijuese sesa përmes kompozimit të teksteve origjinale?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *