A ju ka ndodhur ndonjëherë dikush t’ju thotë të dilni prej tij dhe të bëheni të vërtetë? Ndërsa mund të ndihet nervoz dhe i pakërkuar, shumë prej nesh shkojnë në biznesin tonë, “mënyrën tonë”. Për disa arsye, ka gjithmonë dikush në jetën tonë që ndien nevojën të ‘na drejtojë’. Ne mund të kemi qëllimet dhe ëndrrat tona, por i fërkojmë të tjerët në mënyrën e gabuar. Ata, në mënyrën e tyre, mendojnë se duhet të na ndajnë nga ‘jeta jonë fantazi’.

Të enjten, më 2 maj, do të shohim vetëm një nga mënyrat se si shfaqet Plutoni retrograd në jetën tonë, dhe për tre shenja të zodiakut, mund të shohim shumë ‘ndërhyrje’. Njerëzit duan të na ndryshojnë, dhe ne nuk duam të ndryshohemi. Duke qenë se Plutoni ka të bëjë me ndryshimin dhe drejtimin, ne mund të zbulojmë se po ia dalim mirë pa të gjitha këshillat dhe ndihmën. Ne duam të jemi vetvetja, jetë fantazi apo jo.

Megjithatë, pavarësisht nëse ne besojmë në stilin tonë të jetesës apo jo, ne mund t’i lejojmë ato fjalë të pakërkuara të hyjnë në mendjen tonë dhe mund t’i lejojmë ato të na minojnë. 2 maji do të testojë durimin tonë dhe do të na bëjë të ndihemi paksa në mbrojtje. Ne mund të themi gjëra të tilla si, “Kujdes punën tuaj” ose “A ju pyeta?” Dita e parë e Plutonit retrograd në qytet sjell shumë këshilla të pakërkuara dhe këto shenja të zodiakut tërheqin kufirin.

3 shenjat e zodiakut shmangin marrëdhëniet toksike më 2 maj

1. Binjakët

Ju keni ndërtuar një jetë të tërë të brendshme. Ndërsa kjo sjell kënaqësi të jashtëzakonshme, ju mund të tërhiqni kundërshtues në botën tuaj. Këta njerëz nuk mund t’i mbajnë për vete mendimet e tyre për jetën tuaj. Do të zbuloni se më 2 maj, gjatë retrogradit të Plutonit, biznesi juaj është biznesi i të gjithëve dhe mund të ndiheni të shtypur prej tij – aq shumë sa mund të goditni dikë për t’u thirrur.

Ju besoni se do të jeni gjithmonë i ndryshëm në turmë dhe ju pëlqen kështu. Ju jeni krenarë që jeni origjinal dhe jeni mësuar tashmë me idenë që njerëzit nuk ju kuptojnë. Është ne rregull. Problemi i vetëm me tranzitin e së enjtes është se të gjithë vazhdojnë të ‘ndajnë mendimin e tyre’ me ju, dhe ju seriozisht nuk e keni pyetur.

Duke qenë po aq unike dhe individuale sa jeni, do të jeni aq të mësuar të merrni këto opinione të pakërkuara sa do t’i shihni ngjarjet si një ditë tjetër në jetën tuaj. Ju keni qenë atje, e keni bërë këtë dhe tani jeni gati të jepni një fjalim TED se si të shpërfillni mendimet e të tjerëve. Një person më i vogël nuk do ta trajtonte atë aq mirë sa ju, Binjakët. Pra, ata kanë një mendim se si ta jetoni jetën tuaj, dhe kjo është një mendim i mirë.

2. Virgjëresha

Pavarësisht nëse e bëni këtë për të mbrojtur veten ose kështu është për ju, ju keni këtë jetë të brendshme private që kufizohet me fantazinë dhe ju e përdorni atë për t’ia dalë mbanë. Kjo nuk është një gjë e rrallë, por për ata prej nesh që mund të shpëtojnë përmes fantazisë, më shumë fuqi tek ne. Mund të mos jetë gjëja më e duartrokitur, por të tjerët nuk e kuptojnë se sa e mrekullueshme është të jetosh një jetë fantazi në krah.

2 maji sjell me vete retrogadën e Plutonit, duke ngadalësuar gjithçka. Ti e di se çfarë po bën është gjëja e duhur. Ecja me ritmin tuaj ju bën të lumtur dhe lumturia juaj duket se shqetëson disa njerëz gjatë kësaj kohe. Kjo është kryesisht sepse ata ose janë xhelozë që ju keni gjetur një mënyrë për ta përballuar ose sepse nuk mund ta lënë një person thjesht ‘të jetë’.

Ajo që është vërtet e jashtëzakonshme për ju, Virgjëresha, është se ju e dini që i gjithë ky negativitet ekziston. Megjithatë, ju insistoni të gjeni mënyra të reja për të përmirësuar botën tuaj. Nuk do ta shtoni negativitetin, sigurisht jo këtë të enjte gjatë retrogradit. Ajo që keni mësuar në këtë jetë është të punoni me pengesat tuaja, dhe nëse ato pengesa rezultojnë të jenë njerëz, atëherë bëni çmos për të buzëqeshur dhe dëgjuar.

3. Bricjapi

Nëse ka një gjë në të cilën mendoni se mund të mbështeteni, është truri juaj, Bricjap. Ai truri juaj i madh ka dalë me disa ide jashtëzakonisht të mahnitshme në kohën e tij. Ju vazhdimisht mendoni jashtë kutisë dhe zemëroni të tjerët që ndoshta kanë më pak imagjinatë se ju. Kjo nuk ju ka shqetësuar kurrë, dhe gjatë Plutonit retrograd, ndërsa përpiqet të hyjë nën lëkurë, nuk e bën.

Kjo ditë mundohet t’ju ngrejë nervat por nuk do ta lejoni. E enjtja është një kohë e mirë për ju që të kontrolloni se si ndiheni, pasi do të ketë njerëz në jetën tuaj që mund ta shohin si momentin e duhur ose për t’ju gjykuar ose për t’ju thënë se thjesht e keni gabim. një temë për të cilën e dini se nuk mund të gaboni. Ju e dini se kush jeni dhe megjithëse mund të jetë e bezdisshme që të tjerët të ndërhyjnë, ju do t’i trajtoni mendimet e tyre si të lehta dhe të parëndësishme.

Pjesa më e madhe e të qenit ju, Bricjap, është se ju e dini se keni të drejtë. Ju jeni shumë të ndjeshëm ndaj tërheqjes së Plutonit dhe në rastin tuaj, kjo tërheqje funksionon për ju. Do të ecni me ritmin tuaj dhe do të mendoni ashtu siç dëshironi të mendoni pavarësisht gjykimit të të tjerëve. Ju madje mund t’u sugjeroni këtyre kundërshtuesve që të ndalojnë dhe të mendojnë mirë përpara se të flasin, pasi edhe ata mund të mësojnë diçka nga ju. Jeni të patrazuar më 2 maj. www.doramagazine.com

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *